Kino to miejsce chętnie odwiedzane przez uczniów naszej szkoły i dlatego  kl.VII a oraz kl. II b gimnazjum pojechali do kina Helios w Opolu na film pt. „Cudowny chłopak”.

Na ekranie śledzili losy Auggiego, który z powodu zdeformowanej twarzy, dopiero jako 10-latek idzie do normalnej szkoły. Tam poznaje przyjaciół, ale również doznaje szyderstw ze strony kolegów. Dodatkowe wątki m.in. Vii, jego siostry oraz jej przyjaciółki, wplecione w główną fabułę, powodują, żę film stał się barwną historią wziętą z życia. Ta niezwykła ekranizacja daje pozytywną energię, przyjazne nastawienie do świata i wiarę w ludzi.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że to film, który warto obejrzeć.

Iwona Podstawa