15 maja uczniowie klasy 3a  byli na  wycieczce w  gospodarstwie agroturystycznym  „Ekostyl” w Biadaczu. Celem wycieczki było przybliżenie warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia i ekologicznego odżywiania.

Uczniowie zwiedzili  gospodarstwo Państwa Ślicznych oglądając kwiaty i zapylające je owady, poznali  hodowane zwierzęta, mieli również możliwość zbierania stonki z ziemniaków.
 Uczniowie uczestniczyli w  zajęciach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka” w czasie których rozpoznawali zboża i piekli bułeczki. Wielką atrakcją okazała się wyprawa wozem do lasu, podczas której dzieci poznały ekosystem leśny.  Po powrocie uczniowie  ze smakiem zjedli grillowane kiełbaski. Potrawy spożywane  na świeżym powietrzu wszystkim  bardzo smakowały. Duże emocje wzbudził ostatni punkt programu – dojenie kóz.

Dzieci pełne wrażeń wróciły do domów.

A. Maciocha