Dzięki naszemu zwycięskiemu projektowi w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego mogliśmy zorganizować I Wojewódzką Paraolimpiadę Dzieci i Młodzieży.

Zaproszeni gości pod opieką wolontariuszy mogli wziąć udział w następujących konkurencjach: piłka nożna 5-osobowa, skok wzwyż, tenis stołowy, bieg na dystansie 60 m, sztafeta 4 X 60m, rzut piłką palantową, wyciskanie ciężarów leżąc,  mini maraton.

Oprócz zawodów sportowych na wszystkich czekały zabawy i tańce integracyjne z chustą, pokaz Street Workout’u, jumping fit – trampoliny z instruktorem, wyciskanie ciężarów leżąc w kategorii open, mini maraton  w kategorii open.

Na zakończenie zawodnicy otrzymali zasłużone medale i puchary. Symbolicznym zakończeniem I Wojewódzkiej Paraolimpiady Dzieci i Młodzieży było zgaszenie przez panów Dariusza Górniaszka i Zbigniewa Kowalczyka olimpijskiego znicza.

Zapraszamy do fotorelacji.