5 listopada nasze POZIOMki były na zajęciach w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Ozimku - Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Tego samego dnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tym święcie, a one mogły sprawdzić swoją znajomość bajek odgadując ich głównych bohaterów na podstawie ilustracji. Główną atrakcją spotkania był teatrzyk Kamishibai i bajka pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Po wysłuchaniu bajki przedszkolaki podzielone na grupy układały puzzle oraz tańczyły do znanej wszystkim dzieciom piosenki „My jesteśmy krasnoludki”. Na zakończenie spotkania Pani wyjaśniła jakim miejscem jest biblioteka, pokazała przykładowe rodzaje książek, które się w niej znajdują oraz zachęciła dzieci do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami. W ramach niespodzianki dzieci otrzymały cukierki i bajkowe kolorowanki. Dzień Postaci z Bajek zaczął się w bibliotece, ale kontynuacja zabaw z okazji tego dnia miała już miejsce w naszym przedszkolu.