Przed feriami nasze przedszkole odwiedził p. Policjant, który nie tylko opowiedział dzieciom o swoim zawodzie, swoich obowiązkach, ale także o bezpieczeństwie na wyjeździe, w domu, na ulicy. Poziomki przypomniały sobie, jak należy prawidłowo przechodzić przez ulicę, co zrobić, gdy zaatakuje ich pies, jak zachować się, gdy zaczepi ich ktoś obcy, co zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy oraz na co zwracać uwagę podczas zimowych szaleństw. Spotkanie było okazją do przypomnienia numerów alarmowych. Największą jednak atrakcją było zobaczenie na własne oczy, co policjant nosi na pasie. Pistolet, kajdanki i gaz obezwładniający oraz opowieść p. Policjanta o tym, jak musiał użyć tych rzeczy sprawiły, że przedszkolakom oczy zrobiły się jak spodki. Na końcu nadszedł czas na pytania, czyli jak to u nas bywa, na historie z życia wzięte...