Jak przyjemnie i wesoło
Kiedy dynia krąży wkoło
Dynia tu, dynia tam,
Dzień umili nam …

W październiku 2020 r. oddziały przedszkolne obchodziły święto, w którym bohaterem była DYNIA i MARCHEWKA. Dzieci w tym dniu ubrały się w kolory jesieni z przewagą pomarańczowego. Poznawały dynię różnymi zmysłami oraz jej właściwości odżywcze oraz odmiany. Przedszkolaki miały także okazję dowiedzieć się jak powstaje kolor pomarańczowy i pomalować farbami dynie i marchewki, a także wykonać trójwymiarowe sylwety tych warzyw. Wielkim powodzeniem cieszyły się też zabawy z kolorem pomarańczowym, dyniowy quiz wiedzy oraz sportowe konkurencje. Nie zabrakło również poczęstunku i dyniowych ciasteczek!  To wszystko pozwoliło odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, jakim jest dynia, a przede wszystkim pozwoliło na wspaniałą wspólną zabawę, w którą zaangażowane były wszystkie dzieci.