W tym tygodniu do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej- Oddziału dla Dzieci i Młodzieży zawitały dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z biblioteką.
Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai, jak również miały możliwość zapoznania się z księgozbiorem biblioteki. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dzieci otrzymały imienne zaproszenia do biblioteki i z pewnością będą odwiedzać to miejsce z rodzicami.