Zimową porą warto pochylić się nad losem naszych latających przyjaciół. Idąc tym tropem w „świetlicy marzeń” zorganizowano zajęcia tematyczne „Jak możemy pomóc ptakom przetrwać zimę?”.
Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, jakie ptaki zamieszkują naszą okolicę i dlaczego niektóre z nich odlatują do cieplejszych krajów. Omówiliśmy również jadłospis ptaków (słonecznik, płatki owsiane, jarzębina, słonina, morele żurawina, w ostateczności czerstwe pieczywo) oraz zasady dokarmiania ptaków zimą. W dalszej kolejności dzieci przy dźwiękach „Zimy” z cyklu „Cztery pory roku” A. Vivaldiego wykonywały pracę plastyczną „ptaki w karmniku” oraz zaznajamiały się z gatunkami ptaków występującymi w Polsce oraz na świecie poprzez przeglądanie atlasów ptaków.
Jednak najważniejszym aspektem zajęć było kształtowanie przyjaznego stosunku do zwierząt oraz zachęcenie dzieci do niesienia pomocy potrzebującym ptakom w okresie zimy.

Monika Pilarek