Gdzie się podziała zima?! To pytanie coraz częściej pada z ust dzieci…, co prawda nie udało nam się jeszcze tego ustalić ale w zamian zorganizowaliśmy w „świetlicy marzeń” zabawy zimowe;). W pierwszej części zajęć dzieci zamieniły się w tajnych agentów, których zadaniem było rozszyfrowanie zakodowanej wiadomości. Następnie urządziliśmy quiz na temat zimy oraz rozmawialiśmy o sportach zimowych, tych znanych oraz mniej popularnych -m.in. dzieci dowiedziały się czym jest skibob oraz bojery, na czym polega curling oraz z jaką prędkością pędzi skeleton.

Po teorii przeszliśmy do praktyki, czyli zabaw ruchowych … dzieci miały za zadanie pokonać „świetlicowy slalom gigant”, następnie ćwiczyły celność i koncentrację rzucając do celu. Największą jednak uciechę sprawiła bitwa na śnieżki. Na zakończenie oraz podsumowanie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat zdrowych i bezpiecznych ferii.

Monika Pilarek