Nie od dziś wiadomo, że zabawa klockami rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, usprawnia procesy poznawcze, a także pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności planowania i konstruowania. Jednak kreatywne budowanie to przede wszystkim wielka frajda, zarówno dla tych małych jak i dużych.
Idąc tym tropem, świetlica szkolna zorganizowała konkurs dla uczniów i uczennic edukacji wczesnoszkolnej – „Klockowe wyzwanie”. Wyzwanie polegało na wykonywaniu zadań konstrukcyjnych według ustalonego harmonogramu z klocków, które dzieci posiadają w domach. Osoby, które przystąpiły do konkursu zmagały się przez trzy tygodnie (od 30.11.2020 r. do 18.12.2020 r.) z różnorodnymi zadaniami, tworząc zaskakująco ciekawe i kreatywne budowle.
Do rozstrzygnięcia konkursu i wyłonienia zwycięzców zostało powołane niezależne JURY, w składzie: pani Elżbieta Semków oraz pani Violetta Wińska. Jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia - wybierając spośród 210 nadesłanych zdjęć i filmików, te najciekawsze. Dlatego też Jury podjęło decyzję o przyznaniu nagród rzeczowych aż pięciorgu uczestnikom.
A oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce – KACPER MIELNICZEK kl. 1c
II miejsce – JAGODA BASAJ kl. 3a
III miejsce – SZYMON FELIKS kl. 1c
IV miejsce – JAKUB GAWLITA kl. 3b
V miejsce – KAJA ŁABANOWSKA kl. 1c
                                                                           SERDECZNE GRATULACJE!
Wielkie brawa i podziękowania należą się WSZYSTKIM dzieciom, które wzięły udział w konkursie - za zaangażowanie, poświęcony czas oraz solidnie wykonaną pracę.
Podziękowania należą się również:
- rodzicom, którzy bezbłędnie dokumentowali wytwory kreatywności swoich pociech,
- profesjonalnemu i niezależnemu JURY, pani Violettcie Wińskiej i pani Elżbiecie Semków,
- dyrekcji SP nr 3 w Ozimku za możliwość zorganizowania konkursu.

* Wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się po feriach w (miejmy nadzieję) warunkach stacjonarnych…, a tymczasem zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.
                                                                                                                    Monika Pilarek