„My, uczniowie pierwszej klasy,

Tobie, Książko, przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy..."

Po raz drugi w obecnym roku kalendarzowym, a kolejnym roku szkolnym, tym przyrzeczeniem wszystkie pierwszaki SP3 zasiliły szeregi pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Uroczysty akt przyrzeczenia poprzedził moment przekazania uczniom klas: IA, IB i IC i ich wychowawczyniom – Paniom: Violetcie Wińskiej, Dorocie Olearczyk i Danucie Kinast - Wyprawek Czytelniczych z Instytutu Książki z Krakowa. Ale po raz pierwszy od trzech lat udało się to zrobić na Mikołaja:). Jest to piąta edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek". Skierowana do różnych grup wiekowych (niemowląt, przedszkolaków, od 2020 r. – pierwszoklasistów, a także - ich rodziców, dziadków i opiekunów) promuje pogląd, że czytelnictwo zaczyna się od pierwszych miesięcy życia dziecka. Podkreśla rolę i wartość czytania międzypokoleniowego. Zawartość Wyprawek służy małym czytelnikom oraz ich dorosłym opiekunom, do których został wystosowany adekwatny list informacyjny.

„Witam cię kartek szelestem,

tytułem na pierwszej stronie. Witam!

Bo po to przecież jestem,

żebyś mnie ujął w dłonie. I czytał!..."

Życzymy naszym pierwszoklasistom i ich bliskim wielkiej radości wspólnego czytania.

Beata Misiura