18 września 2019 już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły z klas III przystąpili do gminnego projektu „Umiem pływać”. W wyjazdach na basen „Wodna nuta” uczestniczy 15 uczniów. Przewidzianych jest 10 wyjazdów, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczą, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznych.
Zajęcia w ramach projektu dają możliwość skorzystania z nabycia podstawowych umiejętności pływania,  ale również z rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Anna Maciocha