Dokumenty szkolne

Aktualności

Trójka z sukcesem... Uczniowie lirycznie i romantycznie recytują poezję.

"Musimy płynąć wciąż dalej.

w pętlach wąwozów i alej,

coś zaśpiewamy, coś przemilczymy…

Agnieszka Osiecka „Zły księżyc”

Agnieszka Osiecka - niekwestionowana dama polskiej poezji, „poetka złamanego koloru”, poetessa nietuzinkowa, uciekająca od szarej rzeczywistości, w jakiej przyszło jej żyć. To również pisarka, fotografka, reżyserka, dziennikarka, znana dziś przede wszystkim jako autorka ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek - wierszy, z których prawie każdy nosi autobiograficzny ślad. Jej liryki choć pisane prostym językiem, przepełnia uczuciowość i wrażliwość na piękno, dlatego trafiają do serc nie tylko przedstawicieli starszego pokolenia, ale także do znacznie młodszych odbiorców – uczniów szkoły podstawowej.  

      Z przyjemnością skorzystaliśmy więc z zaproszenia Ośrodka Kultury w Niemodlinie do udziału w pierwszym Konkursie recytatorskim wierszy Agnieszki Osieckiej dla uczniów szkół powiatu opolskiego, który odbył się w 83. rocznicę urodzin poetki, 9 października 2019 roku. W konkursie wzięło udział 44 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Brynicy, Wawelna, Ozimka, Grabina, Graczy, Jełowej, Niemodlina, Prószkowie, Rogów i Tułowic. Naszą szkołę – Szkołę Podstawową nr 3 w Ozimku i jednocześnie gminę Ozimek – reprezentowali uczniowie klas szóstychAmelia Kita (VI a), Aleksandra Bajor i Olga Bunkowska (VI c) oraz uczniowie klas siódmych: Wiktoria Syguła, Bartosz Mazurkiewicz (VII a) i Weronika Całus (VII b). Młodzi odbiorcy sztuki z niezwykłą wrażliwością oddali emocje zawarte w pięknym słowie poetyckim Agnieszki Osieckiej, czym wprawili w zachwyt zgromadzoną na widowni publiczność, a przede wszystkim jury.

       Jury w składzie: Przemysław Czernik (przewodniczący) - aktor teatralny opolskiego Teatru im. J. Kochanowskiego i Teatru Eko – Studio w Opolu, Katarzyna Paszula – dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie, Marek Krzyżanowski – pracownik Ośrodka Kultury w Niemodlinie, główną nagrodę konkursu – Grand Prix – Nagrodę Starosty Opolskiego przyznało Wiktorii Sygule (opiekun Małgorzata Dziewulska-Stefan), która po mistrzowsku deklamowała utwór pod tytułem „Nowa miłość”.  W kategorii szkoły podstawowe klasy IV –VI trzecie miejsce zajęła Olga Bunkowska (opiekun Marzena Wolicka-Mazurkiewicz), recytując utwór zatytułowany „Na zakręcie”, a wyróżnienie otrzymała Amelia Kita (opiekun Marzena Wolicka-Mazurkiewicz) wykonująca wiersz pod tytułem „Okularnicy”. Z kolei w kategorii szkoły podstawowe klasy VII-VII pierwsze miejsce zajęła Weronika Całus (opiekun Dominika Kulczyńska), która zaprezentowała utwór zatytułowany „Jeżeli gdzieś jest niebo”, natomiast drugie miejsce przypadło Bartoszowi Mazurkiewiczowi (opiekun Małgorzata Dziewulska-Stefan), który recytował wiersz pod tytułem „Kochankowie z ulicy Kamiennej”.

       Uczniom naszej szkoły - uczestnikom konkursu, którzy dostarczyli słuchaczom pięknych wzruszeń oraz przenieśli w niepowtarzalny świat subtelności i wrażliwości poezji Agnieszki Osieckiej, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że z podobną pasją nasza młodzież będzie nadal zanurzała się w niepowtarzalnym świecie poezji.

 

                                                                                                                              M. Dziewulska-Stefan, M.Wolicka-Mazurkiewicz

IMG-20191015-WA0007_resizedIMG-20191015-WA0006_resizedIMG-20191015-WA0005_resizedIMG-20191015-WA0004_resizedIMG-20191015-WA0002_resizedIMG-20191015-WA0000_resizedIMG-20191015-WA0001_resizedIMG-20191015-WA0008_resizedIMG-20191015-WA0009_resizedIMG-20191015-WA0010_resized
  • Data aktualizacji: 2020-05-28 14:06
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 657 747