Za uczniami klas I – III Szkoły Podstawowej nr 3 pracowite półrocze. Zanim jednak wybiorą się na zasłużony zimowy wypoczynek, czas na podsumowania.
Tradycyjnie jak co roku na apelu przedstawiliśmy wszystkie osiągnięcia naszych podopiecznych. Wyróżnialiśmy uczniów w następujących kategoriach:
 za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie,
 za 100% frekwencję na zajęciach szkolnych,
 za sukcesy w konkursach szkolnych
 za zbieranie surowców wtórnych.
Wysokimi osiągnięciami w nauce w klasach młodszych może pochwalić się 87 uczniów. Najwięcej wyróżnionych osób jest w klasie Ib (20 uczniów).
W pozostałych klasach liczby te przedstawiają się następująco:
• klasa Ia – 9osób
• klasa Ic- 13 osób
• klasa IIa -7 osób
• klasa IIb – 11 osób
• klasa IIc – 7 osób
• klasa IIIa – 12 osób
klasa IIIb – 8 osób
100% frekwencją na zajęciach szkolnych wykazało się 26 uczniów.
Dużą grupę nagrodzonych stanowili uczniowie biorący udział w następujących konkursach:
 konkurs czytelniczy na podstawie książki Marii Kruger pt.”Karolcia”
 Mistrz Pięknego Czytania,
 Mistrz Ortografii
 Mistrz Tabliczki Mnożenia
 Mistrz Szybkiego Czytania
Najwięcej wyróżnień otrzymali uczniowie, którzy zbierali surowce wtórne. Dbając o naszą planetę dzieci składowały: makulaturę, nakrętki i baterie. Niektórzy z nich występowali po nagrody nawet trzykrotnie. W sumie w tej kategorii nagrodzono 103 osoby. Nagrody także otrzymali nasi najmłodsi. W grupie przedszkolnej zostały wyróżnione cztery osoby.
Poinformowano również dzieci o osiągnięciu ich kolegi z klasy IIIb – Wojtka Joszko, którego praca plastyczna została niedawno wystawiana na międzynarodowej wystawie w Pradze. Nasze gratulacje.
Na zakończenie apelu dyrektor szkoły p. Jolanta Bajor gratulowała uczniom osiągnięć, a także wyraziła nadzieję na powtórzenie tych sukcesów na koniec roku szkolnego.
Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców, której bardzo serdecznie w imieniu uczniów dziękujemy.

Pedagog – Iwona Czichos