1 września 2020 roku o godzinie 12:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Paraolimpijczyków i Olimpijczyków Polskich w Ozimku.
Był to dla nich szczególny dzień. Żegnali wakacje i witali nowy rok szkolny w obecności rodziców, zaproszonych gości, wychowawców oraz Dyrekcji.
Pan Dyrektor Dariusz Górniaszek powitał w progach naszej szkoły pierwszoklasistów i ich rodziców. Życzył dzieciom sukcesów w nauce, a rodzicom satysfakcji z ich osiągnięć. Kilka ciepłych słów do uczniów skierował również Pan Burmistrz Ozimka – Mirosław Wieszołek.
Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszacy powtarzali za Panią Wicedyrektor Jolantą Bajor słowa przysięgi, że będą dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie odbyło się pasowanie na ucznia. Pan Dyrektor Dariusz Górniaszek magicznym ołówkiem dokonał pasowania na ucznia.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i rogi obfitości.
„Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!”

Karolina Gawlik, Jadwiga Adamus, Urszula Musiał – wychowawczynie klas