W czwartek 10 maja w Domu Kultury w Ozimku odbył się finał konkursu Mistrz Pięknego Czytania, wktórym wzięło udział 23 uczestników - ze względów pandemicznych - podzielonych na trzy szkolne grupy. Naszą „Trójkę” reprezentowało piętnaścioro drugoklasistów: Kalina Olczyk, Natalia Pietraszewska, Witold Szczemirski, Weronika Świerczyna i Amelia Zaręba z kl. 2a; Zofia Bielecka, Katarzyna Bigas, Franciszek Gaszczyk, Emilia Janerka i Wojciech Kamala z kl. 2b oraz Jakub Banik, Blanka Barzyk, Hanna Gruszka, Julia Jarząb i Maksymilian Wajda z kl. 2c. Jury po przesłuchaniu kandydatów obdarowało przybyłych uczniów dyplomami uczestnictwa i pięknymi książkami. Pani Jolanta Rogowska na pożegnanie zaprezentowała małym gościom interesującą wystawę pt. "Dziecięcy świat w obiektywie dawnych fotografów". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło po południu. Jego laureatami zostali uczniowie SP3. Amelka Zaręba otrzymała wyróżnienie, Witek Szczemirski zajął III miejsce, Kalina Olczyk – II miejsce, Natalka Pietraszewska – I miejsce i oczywiście honorowy tytuł Mistrza Pięknego Czytania 2021. Gratulujemy laureatom i dziękujemy Paniom: Jolancie Rogowskiej, Wiesławie Piechaczek i Annie Kępkowskiej za serdeczne przyjęcie nas w Domu Kultury oraz dostarczenie do szkoły imponujących nagród książkowych dla naszych zwycięzców:).

Beata Misiura