Uczniowie kl. 3C w ramach realizacji programu „Poznajemy zawody naszych rodziców” udali się z wizytą do gospodarstwa rolnego Państwa Juros.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą rolnika oraz wiejskim gospodarstwem, a przez to kształtowanie szacunku do ciężkiej pracy, a także przyrody, z której tak wiele można czerpać. Dzieci zwiedzając gospodarstwo dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt – krów i byków, które miały możliwość zobaczyć oraz o uprawie roli i maszynach rolniczych do niej wykorzystywanych. Dzięki tej wizycie uczniowie przyswoili sobie wiedzę, a spotkanie to okazało się nie lada przeżyciem.

Wizyta w gospodarstwie zakończyła się mlecznym poczęstunkiem, a każdy uczeń otrzymał upominek od firmy Zott.

Dziękujemy Państwu Iwonie i Tomaszowi Juros za zaproszenie i przeprowadzenie ciekawej lekcji przyrodniczej oraz firmie Zott za poczęstunek i upominki.

Karolina Gawlik