W środę 19 października uczniowie kl. 3C – na zaproszenie pani Miriam Szczurek –odwiedzili Urząd Gminy i Miasta w Ozimku. Celem wizyty było zapoznanie z pracą urzędnika, funkcjonowaniem Urzędu Gminy i Miasta oraz zadaniami jakie ten urząd pełni. Uczniowie mieli także możliwość dowiedzieć się podstawowych informacjami o Gminie Ozimek.

Na początku uczniowie spotkali się z Burmistrzem Ozimka panem Mirosławem Wieszołkiem, który odpowiadał na ich pytania, a następnie zaprosił do swojego biura, gdzie poczęstował słodyczami.

W Sali Narad główny specjalista ds. promocji gminy – pan Marcin Widera – pokazał dzieciom film o Gminie Ozimek, opowiedział o partnerstwach Ozimka z innymi zagranicznymi miastami oraz omówił galerię Honorowych Obywateli i Zasłużonych dla Ozimka.

Sekretarz Gminy – pani Barbara Durkalec opowiedziała uczniom o pracy Radnych. Pokazała łańcuch, który zakłada przewodniczący Rady Gminy w czasie ważnych wydarzeń oraz symboliczny klucz do miasta dla Honorowych Obywateli Ozimka.

Główny specjalista ds. osobowych i BHP – pani Miriam Szczurek przeprowadziła z dziećmi fikcyjną sesję rady. Uczniowie mieli za zadanie wypowiedzieć się na temat: Czy chcieliby, aby w Ozimku powstał basen?

Wizyta zakończyła się poczęstunkiem, a każdy uczeń otrzymał upominek.

Dziękujemy pani Miriam Szczurek za zaproszenie, poczęstunek oraz upominki.

Karolina Gawlik