Dnia 27.09.2022 uczniowie klasy III A przeżyli niezapomniane chwile w EKOZAGRODZIE  - ,,Jabłoniowy sad” położonej na uboczu wsi Szczedrzyk.

Podczas zajęć edukacyjnych i warsztatów dzieci poznały wiele owoców w sadzie, roślin w ogrodzie warzywnym uprawianych ekologicznie, pogłębiły wiedzę o zdrowej żywności oraz technologii proekologicznej np. oczyszczalnia przydomowa, kompostownik. Rozdrabniały ręcznie owoce i wyciskały z nich soki w przydomowej tłoczni soków. Obserwowały również wiele zwierząt gospodarstwa domowego. Miały okazję doznać relaksacji i odpoczynku w gospodarstwie położonym z dala od zgiełku miasta, w ciszy i ciekawej okolicy położonej w Dolinie Małej Panwi, na południowym brzegu Dużego Jeziora Turawskiego.

U.Musiał