Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada przygotowano wystawę składającą się z 4 tablic. Motywem przewodnim wystawy są wydarzenia z okresu 1914-1918, które miały istotny wpływ na odzyskanie niepodległości przez Naród Polski. Na zgromadzonych planszach możemy prześledzić wydarzenia z tamtych lat a także zapoznać się z sylwetkami ważnych osób Józefem Piłsudskim, Ignacym Paderewskim, Ignacym Daszyńskim, Romanem Dmowskim, Wincentym Witosem, Wojciechem Korfantym. Nazywano ich Ojcami Niepodległości. Wystawa ma na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży ważne wydarzenie historyczne – jest swoistą lekcją historii Polski. Wystawę można oglądać na auli do 25 listopada, później zostanie ona przekazana nauczycielom historii. Samorząd Uczniowski z okazji Święta Niepodległości wykonał gazetkę na tablicy w segmencie B.

#szkolapamięta

Lidia Satanowska

Galeria
 do góry