Jedną z ciekawszych literackich wędrówek jest pełna przygód podróż opisana w utworze Antoine de Saint-Exupery’ego pt. „Mały Książę”. Dzięki niej bohater poznaje, czym jest miłość, przyjaźń i śmierć. Wędrówka Małego Księcia to poszukiwanie prawdy i własnej tożsamości. Bohater odbywając swą wędrówkę przekonuje się, jakim można być i jakim być nie chce…
W ramach podsumowania rozważań na temat lektury klasa 7b pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego przygotowała projekt „Podróż z Mały Księciem”. 
Uczniowie mieli za zadanie wykonanie makiety jednej z planet oraz zaprezentowanie wylosowanego bohatera z książki. Słuchając barwnych opowieści na chwilę przenieśliśmy się w magiczny świat Małego Księcia. Podziwialiśmy również pomysłowe i kolorowe planety z ich mieszkańcami.
Podczas realizacji tego projektu uczniowie wykazali się kreatywnością, ale również umiejętnością współdziałania.

                                                                                    Iwona Podstawa

Galeria
 do góry