Pierwsze półrocze roku szkolnego 2022/2023 mamy za sobą. Dnia 06.02.2023 r. na auli szkolnej odbył się apel podsumowujący dla klas 1-3. Podczas apelu zostali nagrodzeni wszyscy uczniowie za trud i wysiłek włożony w naukę oraz wyróżnieni Ci, którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole, wykazali się postawą ekologiczną, brali udział w konkursach czy reprezentowali szkołę w zmaganiach sportowych.

Apel uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Bajor witając uczniów, wychowawców i nauczycieli oraz gratulując im sukcesów i zaangażowania w życie szkoły. Następnie nadszedł czas na nagrodzenie uczniów ze stuprocentową frekwencjąa byli to:
Ignacy Teper z klasy I b
- Agata Frąk, Aleksandra Gajda, Michał Niewiadomski oraz Eliza Słodkowska  z klasy II b
- Paulina Pazdan z klasy II c
- Paulina Mrozik z klasy III a
Po wyróżnieniu uczniów, którzy nigdy nie opuścili zajęć lekcyjnych przyszła kolej na uczniów cechujących się godną do naśladowania postawą ekologiczną. Nasza szkoła od wielu lat organizuje zbiórkę surowców. Dzieci, które w trakcie trwania I półrocza przynosiły spore ilości zużytych baterii, makulatury oraz plastikowych nakrętek otrzymały z rąk wychowawczyń oraz pani Dyrektor słodkie upominki.

Szkoła to nie tylko nauka, o tym doskonale wiedzą uczniowie ale i nauczyciele, którzy organizowali atrakcyjne konkursy dla chętnych dzieci. Uczniowie zostali nagrodzeni m.in. za udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza choinka", zorganizowanym przez panią Violettę Wińską,  za zajęcie I, II i III miejsca w konkursie z zakresu wiedzy paleontologicznej przygotowanym przez panią Urszulę Musiał oraz Jadwigę Adamus. Sporą popularnością cieszyły się również konkursy czytelnicze dla klas II i III, organizowane przez panią Beatę Misiurę.

Słodkie upominki, dyplomy oraz książki za udział w konkursach wręczali uczniom organizatorzy oraz pani Dyrektor.

Na apelu wyróżnieni zostali również reprezentanci szkoły w zawodach sportowych. Nasi sportowcy (Paulina Mrozik, Igor Twardak, Ryszard Stonoga, Zofia Kulig, Hanna Niedoba, Agata Fornol, Lena Wilkoszewska, Vivian Bronder-Rosa, Jan Kwietniewski, Bartłomiej Dudkowski) wzięli udział m.in. w:
- Zawodach Gminnych - Drużynowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców
- Finale powiatu Sztafetowych Biegów Przełajowych chłopców (I miejsce)
- Zawodach Gminnych w "Dwa Ognie" chłopców
- Zawodach Gminnych w "Dwa Ognie" dziewcząt (III miejsce)
- Zawodach Gminnych "Gry i Zabawy" dziewcząt i chłopców
 -Półfinale wojewódzkim Gier i Zabaw chłopców (I miejsce)

Miłym akcentem apelu było złożenie podziękowań nauczycielom za pracę w I półroczu poprzez wręczenie kwiatów przez panią Dyrektor Jolantę Bajor. Na zakończenie pani Bajor życzyła wszystkim dalszych sukcesów oraz bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW ZA UFUNDOWANIE NAGRÓD W POSTACI SŁODKOŚCI.

Monika Pilarek