W czwartek 02.03.2023 r. uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w pokazach doświadczeń przyrodniczych wykonywanych przez firmę EduEvent, zajmującą się propagowaniem edukacji w sposób ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny.

Uczniowie nie tylko byli obserwatorami, ale również w sposób interaktywny uczestniczyli w pokazie, dzięki czemu mogli więcej zapamiętać i samodzielnie pozyskać wiedzę. Wśród doświadczeń fizycznych i chemicznych zobaczyli m. in.: poduszkowiec, półkule magdeburskie, „czajniczek zabójcy”, „duch w butelce” czyli spalanie oparów etanolu, prawo Bernoulliego. Każdy z eksperymentów został przez prowadzącego omówiony tak, aby uczniowie mogli wynieść z pokazu jak najwięcej informacji.     

Taka forma poznawania otaczającego świata poprzez naukę połączoną z zabawą cieszyła się zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

                                                                                                                       Małgorzata Korniak     

   

Galeria
 do góry