Na początku marca odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR" dla uczniów klas IV-VI.  Liczba uczestników tego etapu przerosła oczekiwania organizatorów, bowiem w poetyckie szranki stanęło aż trzydzieścioro ośmioro uczniów.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Młodzi recytatorzy zaproponowali różnorodne interpretacje tekstów literackich – od tych czułych, wrażliwych po te przekorne i nieco zbuntowane. Zachwycili więc sposobem wyrazu artystycznego, kulturą słowa, pięknym doborem repertuaru. Ostatecznie jury (tę funkcję pełniły: Pani Anna Kępkowska oraz Pani Iwona Czichos) po długich obradach wyłoniło pięcioro reprezentantów w kolejnym już etapie miejsko-gminnym konkursu.

Oto laureaci:

I miejsce – Mikołaj Łabanc kl. VIa

II miejsce – Kalina Olczyk kl. IVa

III miejsce – Ryszard Godyń kl. Vb i Karolina Słupik kl. VIa

IV miejsce – Natalia Pietraszewska kl. IVa

Specjalne wyróżnienia jury przyznało recytatorom: Lenie Hapyn kl. Vb, Bartoszowi Barasińskiemu kl. Vb, Jakubowi Szarzewiczowi kl. Vb, Milenie Łomzik kl. Va, Kacprowi Cap kl. IVb, Juli Jarząb kl. IVc

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w poetyckich zmaganiach w kolejnym roku szkolnym.

Małgorzata Dziewulska-Stefan, Marzena Wolicka-Mazurkiewicz