...W taką można popaść po spotkaniu z Panią Anielą Cholewińską – Szkolik, autorką bajek dla najmłodszych oraz znanych i lubianych serii książek dla dzieci: „Misia i jej mali pacjenci”, „Popik”, „Pozytywka Poli”, „Na tropie czarnego klejnotu”. Odbyło się 1 grudnia 2023 r. w Domu Kultury w Ozimku i wzięły w nim udział klasy pierwsze SP3. Maluchy, przygotowane przez panie wychowawczynie, Magdalenę Wierzbicką i Marzenę Dudkiewicz, dziarsko i niezwykle aktywnie uczestniczyły w tym spotkaniu. Las rąk pierwszaków towarzyszył opowieściom autorki i pytaniom, które kierowała do słuchaczy. Historie napisane przez Panią Anielę wzruszają, uczą i bawią. Stąd entuzjazm uczestników spotkania, zaprzyjaźnionych już z bohaterami książek autorki: pieskiem Popikiem, ośmioletnią Misią i zwierzątkami leczonymi przez nią w Lipowej Klinice. Nasi pierwszoklasiści stali się również współtwórcami uzdrawiającego eliksiru dla pacjentów Doktor Misi, który wyrysowali na tekturowych buteleczkach, a opatrzonych pieczęcią Lipowej Kliniki, otrzymali w prezencie do domu. Tak jak autografy autorki - na przyniesionych, bądź zakupionych po spotkaniu, książkach. Nasza biblioteka wzbogaciła się również o kilka ich tytułów: „Daleka wyprawa” i „Niezwykły taniec” z serii „Pozytywka Poli” oraz bożonarodzeniowe „Gwiazdkowe miasteczko”, a także „Misia i jej mali pacjenci. Świąteczne opowieści”. I w tym duchu opuściliśmy Dom Kultury, dziękując Organizatorom za zaproszenie, a Pani Anieli Cholewińskiej – Szkolik za barwne, przemiłe, przedświąteczne spotkanie.

 

Beata Misiura

Galeria
 do góry