Uczniowie klasy 6 B uwielbiają kreacje artystyczne, sprawiając tym samym olbrzymią przyjemność prowadzącemu zajęcia i społeczności szkolnej. Lekcje z aktorskim wyrazem i zabawą w tle są znakomitym uzupełnieniem podejścia do dzieła literackiego, a samo wchodzenie w rolę bardzo wzmaga empatię młodych czytelników i pomaga zrozumieć postać - jej cechy charakteru i reakcje. W tym roku szkolnym uczniowie wcielili się w postacie z „Hobbita”. Chętni zaprezentowali niezwykły kunszt aktorski, ciekawe monologi i sytuacje dialogowe, wspaniałą charakteryzację i dbałość o rekwizyty. Swoboda wypowiedzi publicznej, a czasami bardzo udana improwizacja Mileny Bylak, Weroniki Czerni, Ignacego Góździa, Jakuba Szarzewicza, Ryszarda Godynia, Marka Łapota, Leny Hapyn, Oli Bieniek i Hani Zębali zachwyciła wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie do Śródziemia.

            Warto też nadmienić, że z klasy 6 B wystartowało w tym roku szkolnym w konkursie recytatorskim sześcioro miłośników pięknego słowa. Są to Weronika Czernia, Lena Hapyn, Ryszard Godyń, Marek Łapot, Aleksandra Bieniek oraz Jakub Szarzewicz, a dodatkowo miłośnicy poezji uczestniczyli w projekcie „Kawiarenka u Wisławy Szymborskiej” organizowanym razem ósmoklasistami, wnosząc powiew ironii, a także skłaniając do refleksji. Ryszard Godyń zaprezentował zdumienie nad prostotą „Cebuli” i kontrastową złożonością człowieka, Aleksandra Bieniek pokazała swój artyzm jako kulturysta w wierszu „Konkurs piękności męskiej”, a Lena Hapyn pozostawiła nas w zadumie dzięki utworowi „Nic dwa razy”.

            Dziękujemy bardzo Rodzicom, którzy pomogli i stale pomagają nam realizować nasze śmiałe pomysły i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

                                                                                                          Małgorzata Szpala

Galeria
 do góry