We wtorek 26 września 2023 r. uczniowie klasy 7a i 7b pojechali na wycieczkę przedmiotową do Wrocławia, by poszerzyć wiedzę z historii oraz zobaczyć najciekawsze zakątki tego miasta. Organizatorkami były nauczycielki pani Iwona Podstawa oraz pani Marzena Wolicka – Mazurkiewicz. Natomiast w opiece nad uczniami pomagała pani Beata Płóciennik.

W pierwszej kolejności zwiedziliśmy najstarszą część miasta, czyli Ostrów Tumski.  Zobaczyliśmy unikatowe zabytki sztuki romańskiej i gotyckiej, ale również „wrocławską Wenecję”. Następnie przeszliśmy na rynek, by podziwiać średniowieczny ratusz oraz poznać historię pomnika Aleksandra Fredry.

Kolejnym punktem była „Panorama Racławicka”, która dostarczyła dzieciom ciekawych informacji historycznych.

Ostatnim elementem programu w tym dniu było zwiedzanie „Hydropolis”, gdzie uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat roli wody w ekosystemie.

Wycieczka do Wrocławiu dała nam możliwość odwiedzenia miejsc związanych z historią, ale również dostarczyła również wielu pozytywnych wrażeń.

Iwona Podstawa