Dnia 10 października klasy 3A i 3C odwiedziły Górny Śląsk - Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie, a także Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach.
W pierwszym z miejsc uczniowie odwiedzili dawną klasę i zasiedli w zabytkowych ławkach. Zobaczyli, jak wyglądały mundurki. Szczególne zainteresowanie obu klas wywołały sposoby dyscyplinowania niesfornych uczniów. Uczniowie mieli również okazję poznać jak powstaje chleb, zobaczyli dawne narzędzia cukiernicze, a także samodzielnie wypiekli chlebowe przekąski w formie warkoczy. Wzięli również udział w prelekcji okazującej szacunek do chleba. Następnie po obiedzie zjedzonym w Tarnowskich Górach w restauracji nad kopalnią, odwiedzili Skansen Maszyn Parowych, a następnie udali się do kopalnianych labiryntów, gdzie w muzycznym klimacie popłynęli łódkami. Po odwiedzeniu szybów i spotkaniu Skarbnika, ducha pilnującego pracy górników. Po odwiedzeniu kopalni był czas na zakup pamiątek z kamieni szlachetnych.
Agnieszka Brym, Elżbieta Semków