Jedną z ważniejszych literackich propozycji jest utwór pod tytułem „Mały Książe” Antoine de Saint-Exupery’ego.

W ramach podsumowania rozważań na temat tej lektury uczniowie klasy 7b, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, przygotowali projekt literacko-plastyczny „Podróż z Mały Księciem”. Zadanie polegało na zredagowaniu dialogu i zaprojektowaniu kostiumu wylosowanego bohatera oraz zaprezentowaniu scenki na klasowej scenie. Uczniowie mieli również za zadanie wykonanie makiety jednej z planet, którą odwiedził Mały Książe.

Słuchając barwnych opowieści na chwilę przenieśliśmy się w magiczny świat Małego Księcia, który poznał potęgę uczuć i dowiedział się, że „dobrze widzi się tylko sercem", a „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Podziwialiśmy również pomysłowe i kolorowe planety wraz z ich mieszkańcami.

Podczas realizacji tego projektu uczniowie nie tylko utrwalili sobie przesłanie lektury, ale również wykazali się kreatywnością i umiejętnością współdziałania.

Iwona Podstawa