Czwartoklasiści mieli okazję uczestniczenia w projekcie edukacyjnym pn. „Ekosystemy”. Podczas lekcji przyrody wybrali jeden z tematów: las, łąkę, życie w wodzie lub życie w lesie. Uczniowie korzystając z otrzymanych wskazówek musieli, w zespołach opracować plan swojego projektu, a także przygotować półprodukty, z których podczas lekcji tworzyli ostateczny kształt makiety. Stworzenie makiety ekosystemu, to zaledwie połowa zadania, bo największym wyzwaniem była prezentacja pracy, w oparciu o treści przyrodnicze. Nauka z wykorzystaniem projektu niesie szereg korzyści: pozwala zgłębiać wiedzę, uczy współpracy w grupie (podziału zadań, wyznaczania lidera), prezentacji na forum klasy. Dla uczniów projekt „Ekosystemy” okazał się wymagającym doświadczeniem, jednak rezultaty ich pracy są imponujące. Wielkie brawa dla czwartoklasistów!

Małgorzata Szura