13 marca w Domu Kultury odbyła się 69 edycja konkursu recytatorskiego „ Mały OKR". Były to eliminacje miejsko-gminne pod patronatem Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka. Cele konkursu to pielęgnowanie kultury języka ojczystego, rozbudzanie wśród młodzieży i dzieci zainteresowania sztuką recytacji, kształtowanie wysokiej sprawności językowej, krzewienie zamiłowania do literatury pięknej.
Na konkurs przybyło 25 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów:
 - w kategorii klas IV-VI - Golletz Milana kl. 4c, Niedoba Hania kl.4c, Olczyk Kalina kl. 5a, Pietraszewska Natalia kl. 5a, Szczemirski Witold kl. 5A,
- w kategorii klas VII-VIII - Olczyk Natalia kl.8a, Weronika Grzybek kl. 8a, Agata Kokot kl.8a, Alicja Barasińska kl. 8a, Maria Telęga kl. 7a.
Wszyscy uczestnicy wykazali się talentem recytatorskimi i dobrym przygotowaniem. Jury miało bardzo trudny wybór laureatów.
Wyniki konkursu:
Kategoria klas IV-VI
I miejsce – Pietraszewska Natalia kl.5a
II miejsce – Szczemirski Witold kl.5a
Wyróżnienia otrzymały: Golletz Milena kl.4c, Niedoba Hania kl. 4c, Olczyk Kalina kl.5a.
Kategoria klas VII-VIII
I miejsce Olczyk Natalia kl.8 a
II miejsce Kokot Agata kl.8 a
III miejsce Grzybek Weronika
Do eliminacji rejonowych w Strzelcach Opolskich, które odbędą się 18 kwietnia zakwalifikowały się Pietraszewska Natalia z kl. 5a i Olczyk Natalia z kl. 8a.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom a laureaci dyplom i książkę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom życzymy udanego występu i laurów w etapie regionalnym.

Lidia Satanowska