Szkoła Podstawowa nr 3 w Ozimku
ul. Janusza Korczaka 1246-040 Ozimek
e-mail: sp3@sp3.ozimek.pltel.: 77 465 43 75
18 i 19 października 17 uczniów z GZS-Gimnazjum nr 1 wzięło udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „W zdrowym ciele zdrowy duch” zorganizowanym przez czeską szkołę Střední škola, Rýmařov, příspěvková organizace w Rymarovie.
Nasza drużyna, zarówno w katergorii chłopców jak i dziewcząt, wygrała eliminacje gminne w minipiłce ręcznej, a tym samym zakwalifikowała się do finału powiatowego, który odbędzie się w Popielowie (dziewczynki) oraz u nas na hali (chłopcy) w dniu 27.10.2012r.
W roku szkolnym 2012/2013 w klasach I – III GZS SP nr 3 w Ozimku realizujemy projekt finansowany ze środków EFS „Indywidualizacja szansą na lepszy start” Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
W piękny poniedziałkowy dzień, 15 października, klasa VI A pojechała do Opola na spotkanie z królem Janem III Sobieskim i Januszem Korczakiem. Uczniowie obejrzeli w kinie Helios film „Bitwa pod Wiedniem” o odsieczy wiedeńskiej z 1863 roku, której niekwestionowanym bohaterem był nasz polski król, pogromca Turków i Tatarów – Jan III Sobieski
W dniu 15.10.2012 roku w auli szkolnej naszego Gimnazjum odbyły otrzęsiny klas pierwszych. Naszych nowych kolegów trzęśliśmy z resztek dziecięcej naiwności i przyjęliśmy w poczet pełnoprawnych uczniów naszego Gimnazjum.
Dnia 8 października 2012 roku klasa IV i V GZS-SP nr 3 wraz z wychowawcami i opiekunami wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Lubliniec w poszukiwaniu tajemnic skrywanych przez leśne ekosystemy.
11 października br. uczniowie dwóch klas II A i II C GZS-Gimnazjum nr 1 wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się do Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem, by spotkać się z niepełnosprawnymi dziećmi i jednocześnie podtrzymać wieloletnią już tradycję integracji z nimi.