Uczniowie naszej szkoły słynną z empatii. Bliskie ich sercu stają się nie tylko osoby potrzebujące pomocy, ale także zwierzaki, te najbardziej bezbronne, pokrzywdzone i opuszczone. Po raz kolejny wolontariusze Szkolnego Wolontariatu Gminnego Zespołu Szkół w Ozimku zorganizowali zbiórkę darów – środków czystości, karmy, puszek oraz zabawek – na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. W przeddzień zakończenia roku szkolnego mieliśmy okazję połączyć przyjemne z pożytecznym, mianowicie odwiedziliśmy podopiecznych schroniska i przekazaliśmy licznie zgromadzone dary.

Wizyta w tym szczególnym miejscu wpłynęła na naszych wolontariuszy, którzy nie kryli wzruszenia na widok milusińskich. Z pewnością jeszcze nieraz odwiedzimy to miejsce, ciesząc się, że choć trochę możemy pomóc bezdomnym zwierzętom.

Opiekunki Szkolnego Wolontariatu