Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku, aby były one bezpieczne przypomnieliśmy przedszkolakom o pewnych obowiązujących zasadach.
22.06.2021r. złożyli wizytę w naszym przedszkolu Policjanci z Komendy Policji w Ozimku: starszy sierżant Marcin Brylski i sierżant Mariola Skubała.  Wprzystępny sposób zapoznali dzieci z grupy „Poziomki” i „Jagódkiz zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, oraz podczas przechodzenia przez jezdnię. Policjanci poinformowali i zademonstrowali dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa.
Wspólnie z dziećmi omówili zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach: na placu zabaw, nad wodą, w górach i na drodze. Policjanci ostrzegali przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.
Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest znajomość własnego adresu, jak zachować się w różnych warunkach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc w kryzysowej sytuacji.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.
Iwona Czichos