Nazwa szkoły zobowiązuje, dlatego też w ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej obchodzono „Dzień Olimpijczyka”. W pierwszej kolejności uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat olimpiady, jej dyscyplin oraz symboli. Rozmawialiśmy również o paraolimpiadzie i jej reprezentantach. Następnie dzieci zapoznały się z sylwetkami oraz sukcesami sportowymi polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków.

Przy okazji świętowania „Dnia Olimpijczyka” poruszaliśmy kwestie roli sportu w naszym życiu oraz przestrzegania na co dzień idei olimpijskich, takich jak: szacunek, dążenie do celu, pokonywanie trudności, obowiązkowość i odpowiedzialność. Uczniowie wykonywali również prace plastyczne, rysunki, kolorowanki związane z olimpiadą. Dużym zainteresowaniem cieszyło się projektowanie własnych maskotek olimpijskich. Nie zabrakło także zajęć ruchowych na zasadach zdrowej rywalizacji sportowej oraz uczciwości wobec siebie i innych.

Monika Pilarek