Uczniowie klasy I „a”, I „c” i  III „a”  naszej szkoły od listopada biorą udział w projekcie "Sztuczna Inteligencja i programowanie w szkołach opolskiego NUTS-3". Głównym celem projektu jest rozwój i wzrost kompetencji  w zakresie nauczania programowania. Dzięki programowaniu uczniowie nabywają dużo umiejętności, przydatnych również w życiu. To rozwijanie logicznego myślenia, komunikacja i współpraca zespołowa. Dzieci uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły oraz trenera pana Radosława Trzcińskiego. Do pobudzania kreatywności na zajęciach używane są tablety oraz różne roboty (min. Photon, Ozobot, Dash and Dot).

W ramach projektu odwiedziliśmy Zaczarowany Świat – Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE, uczestniczyliśmy tam w zajęciach: cyfrowej muzyki, doświadczalnej fizyki i w zabawie w budowanie wspólnej budowli z klocków. Dzieci z radością i dużym zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach, a wszystkim instruktorom z Centrum Eksperymentu RCRE serdecznie dziękujemy.

Na zakończenie projektu  uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy. Zajęcia z podstaw programowania dostarczają uczniom wiele radości i dobrej zabawy.

E. Semków, V. Wińska, A. Maciocha