22 października 2020 w Domu Kultury w Ozimku odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski pn. „Ozimskie Spotkania z Poezją”, objęty patronatem Burmistrza Ozimka. Pierwszą grupą startującą w tym konkursie, a odizolowaną od innych grup wiekowych ze względu na pandemię, były klasy 1-3 szkół podstawowych Gminy Ozimek. W gronie 11 uczniów znalazła się czwórka z „Trójki”: Kalina Olczyk i Witold Szczemirski z kl. 2a oraz Ryszard Godyń i Stanisław Walczak z kl. 3b, zeszłoroczni laureaci etapu szkolnego Małego OKR-u w SP3. Po oficjalnym otwarciu konkursu przez Burmistrza Ozimka, p. Mirosława Wieszołka, przepięknie zaprezentowali swoje recytacje jego mali uczestnicy. Decyzją komisji w składzie: p. Wiesława Piechaczek, p. Jolanta Rogowska i p. Robert Konowalik, nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów. Witold Szczemirski i Stanisław Walczak otrzymali wyróżnienia, Kalina Olczyk zajęła II miejsce, a Ryszard Godyń, ex aequo z koleżanką z innej szkoły, zajął I miejsce. Wszystkie dzieci zostały uhonorowane dyplomami uczestnictwa w konkursie, a laureaci pięknymi książkami. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i laureatom tego uroczego spotkania z poezją.

Beata Misiura