We wtorek 18 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość - pasowanie na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyń: p. Danuty Kinast, p. Doroty Olearczyk i p. Violetty Wińskiej pokazali, przed licznie zgromadzoną publicznością, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Głośno i z przekonaniem przyrzekali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Następnie pan dyrektor Dariusz Górniaszek dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ramion swoich podopiecznych specjalną kredką, a z rąk pani wicedyrektor Jolanty Bajor otrzymali pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez radę rodziców. Był to niezwykły moment dla uczniów, ale także dla ich bliskich którzy tak licznie odwiedzili naszą szkołę. Na koniec uroczystości również rodzice złożyli symboliczne ślubowanie. Po części oficjalnej wszyscy w radosnym nastroju udali się do klas, gdzie czekały na dzieci przygotowane przez rodziców pyszne niespodzianki.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych uczniów, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

                   Wychowawczynie i uczniowie klas pierwszych

Galeria
 do góry