Uczniowie klasy 2a i 2c wybrały się na spacer do Muzeum Hutnictwa, które znajduje się w biurowcu huty. Na miejsce dzieci dotarły przez zabytek Ozimka - wiszący most żeliwny.
Pan Marek Musiał w bardzo przystępny i interesujący sposób wyjaśnił dzieciom historię muzealnych eksponatów wykonanych w hucie. Przybliżył również historię rozwoju naszej miejscowości. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się wyroby z żelaza wykorzystywane w przeszłości w gospodarstwie domowym.
Po zakończeniu zwiedzania muzeum dzieci udały się do Muzeum Smaków, gdzie czekał na nich poczęstunek – naleśniki z nutellą.
Bardzo dziękujemy Pani Justynie Hendżak za zorganizowanie wycieczki i Panu Markowi Musiałowi za poświęcony nam czas.

Anna Maciocha, Elżbieta Semków