W ostatnim tygodniu lata wszystkie klasy drugie i klasa trzecia B wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego GIPROL w Staniszczach Małych. Tego dnia dla uczniów przygotowano bogaty program ciekawych zajęć edukacyjnych, które miały przybliżyć im pracę w gospodarstwie oraz ukazać uroki życia i pracy na wsi.

Na dzieci czekało wiele atrakcji:

- warsztaty edukacyjne- Skąd się bierze mleko?; dojenie sztucznej krowy;
- lalki naszych dziadków – wykonanie kukiełek z kolby kukurydzy,
- labirynt kukurydziany,
- wykopki ziemniaków przy użyciu tradycyjnych narzędzi- motyczki oraz pieczenie ziemniaków w ognisku,
- warsztaty - ,,Od ziarenka do bochenka" i pieczenie mini chlebków;

Ogromną radość sprawił dzieciom fantastyczny plac zabaw z huśtawką, zjeżdżalnią i drewnianym domkiem. Wiele radości dostarczyły im też wyścigi gokartami i skoki na trampolinach.

To był miło i przyjemnie spędzony czas, a wycieczkę wszyscy uznali za bardzo udaną.
Dziękujemy rodzicom z poszczególnych klas za pomoc w organizacji i opiece nad dziećmi.

Wychowawczynie klas