W 2023 roku przypada setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, polskiej poetki, eseistki, tłumaczki, felietonistki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowano wystawę „Dama polskiej poezji". Celem wystawy jest przybliżenie uczniom poetki, zapoznanie z jej twórczością, rozbudzenie zainteresowań poezją. Wystawa składa się z 7 tablic, na których zostały pokazane zdjęcia z różnych okresów życia Szymborskiej, z prywatnych chwil a także oficjalnych np. przy odbiorze Nagrody Nobla i in. Warto zwrócić uwagę na tablicę upamiętniająca naszą poetkę, cytaty oraz ciekawostki z jej życia. By promować twórczość Wisławy Szymborskiej w bibliotece odbędzie się wkrótce „Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej". Serdecznie zapraszam do oglądania wystawy w bibliotece segment C.

Lidia Satanowska