W dniu 24 listopada w naszej szkole gościły starszy sierżant Justyna Hamela i sierżant sztabowy Aleksandra Gilowska z Komisariatu Policji z Ozimka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI „a”, „b” i „c” oraz VIII „a”.

Tematyka spotkania dotyczyła następujących zagadnień:

• odpowiedzialność karna nieletnich wobec przemocy fizycznej i psychicznej,
  • cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w sieci – konsekwencji HEJTU,
  • niebezpieczeństw związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych.

Panie policjantki przypomniały także młodzieży o systematycznym uczęszczaniu do szkoły, ponieważ wagary – nierealizowanie obowiązku szkolnego, picie alkoholu czy palenie papierosów przez nieletniego są czynami demoralizującymi i podlegają postępowaniu przed sądem. Omówiły również możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd oraz przedstawiły rodzaje placówek resocjalizacyjnych w środowisku otwartym, jak również zamkniętym. Uświadomiły również zebranym uczniom, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu.

Po wysłuchaniu prelekcji uczniowie mieli możliwość zadania pytań funkcjonariuszkom policji.

Spotkanie przebiegło w pozytywnej atmosferze, uczniowie wykazali duże zainteresowanie podejmowanymi tematami.

Iwona Czichos, Helena Hapyn, Monika Pilarek