22 grudnia uczniowie klasy 2B odwiedzili Chatę Mikołaja w JuraParku w Krasiejowie. Wystrój JuraParku wprowadził nas w świąteczną atmosferę. Znane wszystkim miejsce z dinozaurami w roli głównej w sezonie zimowym zamienia się w niezwykłą, pełną magii krainę z dziecięcych marzeń. Laponia ma swoją krainę świętego Mikołaja, my mamy w Krasiejowie Chatę Mikołaja i Elfów, gdzie na odwiedzających czeka moc atrakcji. Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie z Mikołajem, który rozmawiał z nimi o ich marzeniach zapisanych w listach. Opowiadał im o swojej niezwykłej pracy i wręczył prezenty.  Dopełnieniem zimowo - świątecznej atmosfery był śnieg, który nagle zaczął padać oknami. Następnie udaliśmy się na warsztaty dekorowania bombek choinkowych, gdzie drugoklasiści wykazali się kreatywnością i zręcznością, zamykając w bombce papierową choinkę zanurzoną w śnieżnym puchu z waty. Wspólne pląsy i zabawy z Elfami nie miały końca. Pobyt w Chacie Mikołaja zakończyliśmy  w świątecznym kinie, gdzie dzieci obejrzały film pt.„Opowieść Wigilijna Myszki Miki". To był niezwykły dzień, pełen wrażeń i na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych drugoklasistów.

Dziękujemy  Pani Ilonie- mamie Madzi Jagieły za pomoc w czasie wycieczki.

Dorota Olearczyk