Z inicjatywy Rady Rodziców i przy wsparciu Dyrekcji naszej szkoły w tym roku po raz pierwszy wystartowaliśmy z Uczniowskim Budżetem Obywatelskim. Rada Rodziców ze swoich środków sfinansuje  projekt, który zdobył największe poparcie wśród uczniów. Uczniowie mogli zgłaszać swoje pomysły, tworzyli projekty, a następnie sami wybierali te, które ich zdaniem były najbardziej atrakcyjne i potrzebne. Budżet projektów wynosił 1000 zł dla klas 1-3 oraz 3000 zł dla klas 4-8. Projekty mogły dotyczyć uatrakcyjnienia wyposażenia szkoły, zorganizowania spotkań, koncertów, ogólnodostępnych wydarzeń. Nasi kreatywni uczniowie, z głowami pełnymi pomysłów zgłosili 6 projektów.

1 marca 2024r. odbyło się głosowanie nad projektami zgłoszonymi do Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Łącznie oddano 422 głosy.

Zwcycięskie projekty to:

- w kategorii klas I-III: Dzień Dziecka z atrakcjami,

- w kategorii klas IV-VIII: Zamiast grania, zagraj w cymbergaja.

Nasz Uczniowski Budżet to doskonała inicjatywa rozwijająca samorządność i kompetencje obywatelskie uczniów. Mając realny wpływ na to, co dzieje się w szkole nasi wychowankowie czują się odpowiedzialni za siebie i społeczność szkolną. Dziękujemy zatem Radzie Rodziców, a w szczególności Panu Grzegorzowi Filipkowi za pomysł i pomoc w realizacji tego zadania. Razem działamy na rzecz naszych dzieci i dzięki temu możemy więcej.

Gratulujemy pomysłodawcom i czekamy niecierpliwie na realizację!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Halina Silicka