W ramach Tygodnia Mózgu w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Zakamarki mózgu". Uczniowie drugiego etapu edukacyjnego zapoznali się z budową mózgu oraz najważniejszymi jego funkcjami. Dowiedzieli się również kilku ciekawostek na temat układu nerwowego. Podczas zajęć omówiono wskazówki przydatne w przebiegu procesu uczenia się oraz skuteczniejszego zapamiętywania. Nie zabrakło również ćwiczeń i zabaw kreatywno-ruchowych, które wpierają rozwój intelektualny oraz łagodzą problemy emocjonalne. Nasi uczniowie już wiedzą, że umysł należy gimnastykować przez całe życie bowiem „ruch jest kluczem do inteligencji".

Monika Pilarek