8 maja w Dniu Bibliotek i Bibliotekarzy odbyło się w Domu Kultury spotkanie autorskie z pisarzem Marcinem Szczygielskim. Jest on autorem książek dla młodszych czytelników, pisze również książki dla dorosłych, jest dziennikarzem i grafikiem. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas czwartych, mieli oni okazję poznać malownicze światy i barwne wydarzenia z książek pana Marcina Szczygielskiego. Pisarz zaprezentował kilka fragmentów swoich książek zabierając w ten sposób słuchaczy w niezwykłą podróż. Opowiadał o pisaniu swoich książek i czerpaniu inspiracji do ich tworzenia. Uczniowie zaciekawieni jego twórczością, życiem, zainteresowaniami zadawali bardzo wiele pytań, na które pisarz wyczerpująco i chętnie odpowiadał. Podczas spotkania pan Marcin zorganizował konkurs, dzięki któremu dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało w nagrodę książki, które sami sobie wybrali. Na zakończenie spotkania autor składał podpisy w zakupionych przez uczniów książkach.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i wesołej atmosferze.
Lidia Satanowska