W sobotę, 11 maja, pod patronatem Młodzieżowej Rady Miasta odbyła się kolejna, coroczna akcja „Sprzątanie Świata – Ozimek 2024".

Do akcji tradycyjnie już włączył się nasz Szkolny Wolontariat.

Kilkunastu uczniów z klas 6B i 6C z pełnym zaangażowaniem przystąpiło do sprzątania terenów leśnych wokół strzelnicy sportowej. Do kontenera trafiły tradycyjne już butelki, puszki, szkło – ale też bardziej niezwykłe „znaleziska" - materac, wersalka, opony samochodowe i rowerowe, elementy elektroniki, a nawet części karoserii samochodowej... zalegające w runie lub zatopione w leśnym rowku... Dowody ludzkiej bezmyślności? Nonszalancji? Braku jakiejkolwiek świadomości?

Cieszmy się, że nasze miasto leży wśród lasów – w których możemy spacerować, odpoczywać, obserwować przyrodę. W tej chwili las jest czysty... Miejmy nadzieję, że za rok Radek i Rysiu nie będą mieli powodu, żeby licytować się na najbardziej niezwykłe znalezisko akcji Sprzątania Świata...

Podziękujmy za pracę Wolontariuszom!

Opiekunki Szkolnego Wolontariatu