W dniach 20-21.05.2024 roku uczniowie klasy 8 a wybrali się na ostatnią, pożegnalną wycieczkę. Czas egzaminów był dla nas wyczerpujący, dlatego marzyliśmy o wypoczynku. Tym razem postanowiliśmy się wybrać do Kruszwicy i Torunia.

Wspaniała pogoda pobudziła naszą wyobraźnię podczas rejsu po jeziorze Gopło. Nasłuchiwaliśmy w nim westchnień Goplany i jęków Grabca, a niektórym się zdawało, że w zaroślach widzą Balladynę. Czasy słowiańskie pożegnaliśmy na Mysiej Wieży, gdzie wszechobecne myszy przypomniały nam historię Popiela. Następnego dnia zauroczyliśmy się dawnym, obwarowanym fortami Toruniem. Przygoda z pochodniami w podziemnym forcie zrobiła na nas ogromne wrażenie tak, jak i średniowieczny Toruń. Wspaniale było przeżyć czas, krocząc po dawnych uliczkach, które przemierzał Kopernik, gościć w Domu Kopernika, słuchać legend o Katarzynce, samodzielnie wyrabiać pierniki i smakować korzennych, zjawiskowo udekorowanych specjałów. A przede wszystkim wspaniale było poczuć luz i celebrować czas spędzony wśród przyjaciół. Szkoda, że tak szybko się skończył. Zatem carpe diem!

Małgorzata Szpala