Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 3 w dniach od 13 do 15 maja 2024 r. uczestniczyli w zielonej szkole w malowniczo położonym Międzybrodziu Żywieckim.

W trakcie tych dni dzieci miały zapewnione mnóstwo atrakcji. Animatorzy dbali o sprawność fizyczną, a opiekunowie o sprawność umysłową uczestników zielonej szkoły, przygotowując ciekawe zajęcia sportowe, quizy i gry terenowe. Dzieci miały okazję skorzystać z takich atrakcji jak Archery Tag, Tarcza Drwala, Bumper Ball, Byk Rodeo, Arena Gladiatorów, a także nie zabrakło czasu na stworzenie własnych pamiątek z podróży w postaci kolorowych bransoletek czy naszyjników.

W programie wycieczki były również ciekawe pokazy: zajęcia z wykorzystaniem ciekłego azotu, na których było iście eksperymentalnie, a także wieczór góralski, na który zawitał sam Janosik ratujący nas przed zbójami. Nie zabrakło także ogniska i dyskoteki integracyjnej.

Ostatniego dnia czekała nas wspinaczka na Górę Żar, górę niewysoką, ale dość stromą, z której roztaczają się cudowne widoki. Nie było łatwo, mimo to wszyscy dotarliśmy na szczyt, jedni z uśmiechem, inni ze łzami. Dzięki takim przeżyciom dzieci doświadczyły, iż bez wysiłku trudno osiągnąć cel.

Podczas całego pobytu uczniowie mieli zapewnione tyle rozrywki, że nikt się nie nudził. Pogoda była piękna i te trzy dni minęły błyskawicznie, wszyscy z uśmiechem, szczęśliwie powrócili do domu.

Chciałybyśmy podziękować Pani Justynie Przybylak i Pani Katarzynie Piotrowskiej za pomoc przy opiece nad dziećmi i miłe towarzystwo. Z pewnością czas, który wspólnie spędziliśmy, każdy z nas będzie wspominać z uśmiechem na twarzy.

Agnieszka Brym