Integracyjnie i krajoznawczo czwartoklasiści, pod opieką swoich wychowawców, pojechali zwiedzić Kraków. Wyruszyli z samego rana, by poznać wszystkie zaplanowane zabytki.

Zwiedzanie zaczęli od wizyty u Smoka Wawelskiego, następnie przeszli na Wzgórze Wawelskie, które oczarowuje bogactwem historii. Zobaczyli dziedziniec, Katedrę, Dzwon Zygmunta oraz krypty i groby królewskie.

Kolejnym etapem było przejście do Muzeum Przyrodniczego Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk. To niezwykłe miejsce, ukryte w kamienicy, jak wiele innych, a skrywające niecodzienne skarby, na czele ze skamieniałością kompletną nosorożca włochatego. Zachowane w niezwykle dobrym stanie ciało wraz z organami wewnętrznymi i tkankami miękkimi czyni okaz, przechowywany w Muzeum Przyrodniczym w Krakowie, jednym z najcenniejszych okazów przyrodniczych na świecie. Uczniowie zwiedzili wystawy stałe: "Megafauna plejstoceńska", "Rozmowa z kamieniem", "Mięczaki Świata", "Spadzista - krakowskie cmentarzysko mamutów" oraz wystawy czasowe: „Chrząszcze", „Fauna leśna Europy”, „Pożegnanie z Afryką” Hominizacja, „Fauna jaskiń", „Minerały fluorescencyjne”, „Fauna wysokogórska", „Kraby", "Świat gadów", "Woda - podstawa Życia na Ziemi" oraz "Las tropikalny". Tematyka wystaw będzie stanowiła doskonałe odwołanie podczas nauki geografii i biologii w kolejnych latach edukacji.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać hejnału, który rozbrzmiewał w wieży Kościoła Mariackiego. W planie wycieczki nie mogło zabraknąć Barbakanu i Bramy Floriańskiej. Był też czas na zakup pamiątek i posiłek w ulubionej restauracji wszystkich uczniów :)

Wychowawcy klas 4